KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7336325
*
nr 733 6325
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Blyerts, Acke Åslund (1881-1958), "Solna" 1940, motivets mått: 14 x 21
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 17:05:01
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund akvarell akvareller blyerts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05
*
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
nr 733 6325
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Blyerts, Acke Åslund (1881-1958), "Solna" 1940, motivets mått: 14 x 21
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Ã…slund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund akvarell akvareller blyerts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05